България ще играе за бронзовите медали на Евроволей 2022 за мъже до 18 години

българия играе бронзовите медали евроволей 2022 мъже години
Снимка: БФ Волейбол
17:23, 16.07.2022

Националният отбор на България по волейбол за юноши под 18 години ще играе за бронза на Европейското първенство в Грузия.

Воденият от Виктор Карагьозов тим загуби от Франция с 0:3 (15:25, 23:25, 20:25) в първия полуфинал в Тбилиси.

В спора за третото място нашите ще имат за съперник загубилия от другия полуфинал между Италия и Сърбия. Двубоят за бронзовите медали е в неделя, 17 юли, от 16.00 часа.

Младите ни „лъвове“ не успяха да се противопоставят на Франция. Те нямаха същата увереност и категоричност, както в последния мач срещу Германия, който бе спечелен с 3:0. Французите ни превъзхождаха в първия и третия гейм. Те поддържаха разлика и не позволиха да ги затрудним.

Българските волейболисти успяха да бъдат равностойни единствено във втората част. Нашите диктуваха играта до средата на гейма. Съперникът изравни при 18:18. Оттам насетне настъпи обрат и „петлите“ взеха водачеството, българите бяха плътно зад тях.

Въпреки всички усилия на националите ни до обрат не се стигна и съперникът спечели този важен гейм. Като цяло Франция затвори мача в три гейма за 70 минути игра.

Най-резултатен за България бе Александър Къндев с 11 точки (1 блок). Стелиян Делибосов завърши с 9 точки (3 блока).

Гнабри преподписа с Байерн Мюнхен и заяви: Искам отново да спечеля Шампионската лига