България ще играе за петото място на Евроволей 2022 за девойки до 17 години

българия играе петото евроволей 2022 девойки години
Снимка: БФ Волейбол
16:16, 23.07.2022
Чете се за: 01:25 мин.

Националният обор на България по волейбол за девойки под 17 години ще играе за пето място в крайното класиране на Европейското първенство в Чехия.

Тимът, воден от Диян Боюклиев, победи Словения с 3:0 (25:19, 25:17, 25:20) в полуфинален мач от втората четворка на турнира в Храдец Кралове.

Така, след като преодоляха груповата фаза, нашите момичета спечелиха и най-важната си битка. Постигнатият успех в изиграния мач доведе до позиции в Топ 6 на Европейското, което ще класира волейболистките ни за световното първенство догодина. Регламентът предвижда първите шест от Евроволей да получат билет за Мондиал 2023.

Младите „лъвици“ бяха безкомпромисни в този мач. Те владееха изцяло положението. Взимаха аванс, задържаха го докрай и спечелиха мача в три гейма за 69 минути игра.

Реализатор за България бе Ива Дудова с 15 точки (2 блока). Кая Николова завърши с 9 точки (2 блока). Елена Коларова добави 8 точки (1 блока).

Иван Симеонов спечели бронз от Европейската купа по джудо за младежи в Чехия
Само за ден: Хванаха 13 души да шофират под въздействие на алкохол, други 8 - с наркотици