България ще играе за трето място на турнира "Милян Милянич"

12:39, 12.05.2021
Чете се за: 00:38 мин.
българия играе трето турнира милян милянич

Юношеският национален отбор на България до 17 години отстъпи на връстниците си от Сърбия с 0:3 в първия си мач от традиционния турнир „Милян Милянич“.

По този начин футболистите на Йордан Петков ще играят в мача за 3-то място на надпреварата, като на 13 май ги очаква двубой срещу отбора на Северна Македония.

Западните ни съседи отстъпиха на юношите на Черна гора в другия 1/2 финал след изпълнение на дузпи.

Малките "лъвчета" стояха сравнително добре през първите 45 минути, но за съжаление рано-рано изостанаха в резултата, след като Милошевич даде аванс на сърбите.

В края на полувремето Шливич удвои аванса на домакините и като че ли това се оказа пагубно за нашите момчета, които рухнаха психически.

Това доведе и до трети гол в 53-та минута, а негов автор отново беше Шливич.

Съставът на България U17: 12. Умут Хабил, 2. Марио Дадаков, 5. Росен Маринов, 16. Борислав Маринов, 17. Симеон Василев, 6. Мартин Георгиев, 7. Захари Атанасов, 8. Виктор Василев, 18. Чунг Нгуен До, 9. Васил Василев, 11. Стефан Трайков (през втората част в игра влязоха 20. Кристиан Бойчев, 21. Васил Христов, 19. Петър Кирев, 13. Георги Караиванов, 15. Петър Господинов, 10. Роберто Илиев).