България спечели второ място отборно при кадетките на турнира по фехтовка "Сабята на Етрополски"

българия спечели второ отборно кадетките турнира фехтовка сабята етрополски
Снимка: БФ фехтовка
07:59, 20.11.2022
Чете се за: 02:10 мин.

Българските състезателки спечелиха сребърните медали в отборната надпревара при кадетките на турнира по фехтовка "Сабята на Етрополски". В турнира участват 46 отбора от 14 държави.

Калина Атанасова, Мариела Георгиева, Василена Кръстева и Натали Мишинева завършиха втори в надпреварата, част от Европейската купа.

Сабльорките показаха класа още в първия си двубой и постигнаха успех срещу втория тим на Унгария с 45:35. Във втората си среща Атанасова, Георгиева, Кръстева и Мишинева се изправиха срещу четвъртия отбор на САЩ и записаха победа с 45:40. В срещата за място на полуфиналите българките играха вдъхновено срещу първия отбор на Великобритания и надделяха категорично с 45:26. В полуфинала отборът излезе срещу втория тим на Франция и след много обрати и равенство 44:44 спечели срещата, като си осигури място на финала.

В двубоя за титлата Атанасова, Георгиева, Кръстева и Мишинева отстъпиха пред първия тим на САЩ, като съперничките поведоха от самото начало, не изпуснаха аванса си през цялата среща и заслужено спечелиха с 45:39.

В индивидуалната надпревара при кадетите шампион стана Уилям Морил от САЩ.

От българите най-добре се представи Станимир Пелов, който се класира 27-и. Симеон Далеков е 31-и. Сред най-добрите 64 се класира друга надежда на българската сабя – Никола Господинов, той зае 61-о място.

Днес турнирът продължава с боевете при кадетките индивидуално и кадети отборно.

Украйна: Електроснабдяването е под контрол и няма място за притеснение