България срази Германия и се класира за полуфиналите на Евроволей 2022 за юноши до 18 години

българия срази германия класира полуфиналите евроволей 2022 юноши години
Снимка: БФ Волейбол
19:04, 14.07.2022
Чете се за: 01:40 мин.

Националният отбор на България по волейбол за юноши под 18 години се класира за финалната четворка на европейското първенство в Грузия. Тимът на Виктор Карагьозов победи категорично Германия с 3:0 (25:21, 25:16, 25:20 ) в последния си мач от група II в Тбилиси.

Младите „лъвчета“ завършиха с четири победи, една загуба и 13 точки. Те временно излязоха начело в класирането, но крайната подредба зависи от развоя на последния мач между Италия и Полша. Чиста победа за „скаудра адзура“ ще ги класира първи. При всякакъв друг резултат тимът на България ще завърши като първенец в групата.

Родните представители доминираха изцяло в мача. И в трите гейма те взимаха аванс и не позволиха нито за момент някакъв обрат. Германците се опитваха да противодействат, но това се получаваша само епизодизодично, когато само се доближаваха. Мачът приключи за 65 минути игра.

Реализатор за победата на България стана Кристиян Титрийски с 8 точки. Стелиян Делибосов добави 7 точки за успеха.

Съперници на полуфиналите ще бъдат отборите на Франция и Сърбия, които завършиха на първите две места в група I. Полуфиналните срещи са на 16 юли (събота).