11:40, 03.06.2021
Чете се за: 01:05 мин.
българия разколебана италия лигата нациите
Снимка: БФ Волейбол

След кратка почивка националният отбор на България се завръща на игралното поле във Волейболната лига на нациите.

Днес нашите момчета се изправят за четвъртата си битка от турнира срещу отбора на домакините от Италия. Мачът започва в 20:30 ч. българско време.

В първата състезателна седмица на турнира в Римини "лъвовете" стартираха с убедителна победа над Австралия (3:0), но допуснаха тежко поражение от Франция с 0:3 и драматична загуба от Германия с 2:3 гейма.

Обнадеждаващ за тима на Силвано Пранди е фактът, че "Скуадра адзура" допусна три последователни загуби от световния шампион Полша с 0:3, от тима на Словения с 0:3 и от европейския първенец Сърбия с 1:3 гейма.

Изключително слабата форма на италианците в Лигата на нациите със сигурност дава увереност на "трикольорите" да постигнат своя втори успех в надпреварата довечера, но това няма да е никак лесно.

Радев за санкциите на САЩ: Когато аз говорих, мнозина се спотайваха