България стартира с победа на Балканското първенство по волейбол за девойки до 19 години в София

българия стартира победа балканското първенство волейбол девойки години софия
Снимка: БФ Волейбол, startphoto.bg
22:15, 11.07.2023
Чете се за: 02:37 мин.

Българският национален отбор започна с победа на Балканското първенство по волейбол за девойки до 19 години, което се провежда в София.

България надделя след обрат над Черна гора с 3:1 (23:25, 25:15, 25:12, 25:16) в първия си мач от Група А, игран в зала "Христо Ботев".

Селекционерът Борислав Крачанов заложи на стартов състав Кая Николова, Маргарита Гунчева, Виктория Коева, Александра Пейчева, Ива Дудова, Боряна Ангелова и либеро Йоана Докова.

Нациналките поведоха с 4:1 на старта, но последва серия на черногорките от 4 безответни точки за обрат. Постепенно българките заиграха по-добре, а с няколко самоотвержени разигравания и мощен удар на Пейчева изравниха за 19:19. Черна гора отново излезе напред с 3 точки, на България постигна 4 поредни и поведе. В крайна сметка Черна гора спечели първия гейм с 25:23.

След загубената първа част, българките превъзхождаха съперника, като заиграха със самочувствие и настроение. В средата на втория гейм успешна блокада на Коева донесе първата двуцифрена разлика за 20:10, която се запази до успештото 25:15.

Българският състав дръпна с 5:0 в третия гейм и поддържаше аванс през цялото време, за да вземе тази част на 12 точки - 25:12.

Четвъртият гейм започна с точка на Пейчева, черногорките изравниха, но последва серия от 5 точки за националките, което да им даде спокойствие и те поддържаха преднина от 6-8 точки до победното 25:16.

Виктория Коева отбеляза 14 точки в срещата, а 12 прибави Александра Пейчева. Кая Николова направи 4 аса и завърши с 9 точки. По 8 точки записаха Виктория Димитрова (3 блока) и Ива Дудова.

За Черна гора това бе последна среща в групата и първа загуба. Преди ден черногорките победиха Косово с 3:0, а именно това е следващия съперник на България.

Двубоят ще се проведе в сряда отново от 18:30 часа.

Италия иска повече средства от ЕС за периода след COVID -19
Изабелла Шиникова достигна четвъртфиналите на двойки на турнира по тенис в Амстелвеен