13:13, 10.06.2023
Чете се за: 01:47 мин.
българия u15 обърна косово втората контрола
Снимка: startphoto.bg

Българският национален отбор по футбол за юноши до 15 години спечели и втората си контрола срещу състава на Косово, която отново се изигра на Националната футболна база "Бояна".

"Лъвчетата" спечелиха проверката драматично с 2:1 след обрат, като победното попадение дойде в самия край на срещата.

Мачът започна трудно за българите, които допуснаха попадение след само 12 секунди игра, когато Елван Соколи изненада нашият вратар Иван Кехайов с чудесен удар от дистанция.

Преднината на косоварите се задържа до началото на второто полувреме, когато в 49-ата минута Радослав Караманов получи топката в наказателното поле и с диагонален изстрел възстанови равенството.

В последната минута от добавеното време пък Кристиян Михайлов донесе пълния обрат и победата на българския тим, разписвайки се с чудесен удар по земя от дистанция за крайното 2:1.