българия u16 допусна обрат сърбия контролна среща
от БНТ , Източник: БФС
17:40, 07.11.2023
Чете се за: 03:20 мин.

Българският национален отбор по футбол за юноши до 16 години загуби злощастно с 2:4 от Сърбия в първата контрола между двата тима, играна днес в НФБ „Бояна“.

"Лъвчетата" изиграха много силни първи 60 минути, след които имаха преднина от два гола, но след това за кратко гостите стигнаха до 4 безответни попадения, възползвайки се от грешки в нашата отбрана.

България имаше преимущество през първата част, като 17-ата минута удар с глава на Стоилов мина над гредата, а веднага след това Венислав Михайлов затрудни максимално сръбския страж Богданович с изстрел от границата на пеналта.

В 28-ата минута при една от малкото си контраатаки, гостите получиха право да изпълнят дузпа, но вратарят ни Огнян Владимиров направи блестящо спасяване.

След точно половин час Илиан Гатински застраши сръбската врата, а в 5 минути преди почивката Васил Василев пропусна най-чистото положение да открие резултата, след като изскочи сам срещу Богданович, който обаче парира изстрела му.

Веднага след почивката отново Василев се откъсна зад сръбската отбрана, но се засуети и стражът на гостите успя да избие топката.

Все пак логичното се случи и в 51-вата минута Гатински откри резултата, а седем по-късно България стигна до втори гол чрез Васил Василев, който реализира дузпа, отсъдена за нарушение срещу Димитър Урумов.

В заключителните 30 минути от срещата обаче в нашата игра настъпи неочакван срив и Сърбия бързо успя да обърне мача, след като Йокич намали, а после капитанът Костов реализира два пъти за 2:3. В 77-ата минута пък Маравич оформи крайния резултат отново след неразбирателство в нашата защита.

Следващата проверка между двата тима е на 9 ноември от 11:00 ч. отново в НФБ „Бояна“.

Съставът на България: 1. Огнян Владимиров, 16. Иван Андонов, 4. Мартин Портарски (46 – 7. Радослав Караманов), 5. Божидар Жечев, 6. Валери Владимиров (88 – 3. Стоян Лазаров), 22. Даниел Ръжданов (77 – 18. Сашо Грънчаров), 20. Радостин Стоилов (63 – 19. Димитър Мрънков), 21. Венислав Михайлов (63 – 8. Димитър Челебиев), 15. Илиан Гатински (77 – 13. Никола Генчев), 11. Димитър Урумов, 9. Васил Василев (63 – 10. Кристиян Горянов)

Селекционер: Тодор Симов

Премиерът на Португалия подаде оставка заради корупционен скандал
Кметът, който управлява близо половин век: Трябва да можеш да гледаш хората в очите