България U16 с първа загуба на Европейското по волейбол

10:13, 13.07.2021
Чете се за: 01:42 мин.

Националният отбор на България за девойки до 16 години допусна първо поражение на Европейското първенство в Словакия и Унгария, губейки от Сърбия с 1:3 (21-25, 19-25, 25-20, 21-25) в третия си мач от група II в словашкия град Хюмене.

Волейболистките на Диян Боюклиев не успяха да повторят играта си от първите два мача в групите, като представянето им беше на приливи и отливи, което контрастираше със стабилната игра на "плавите"

В първите две части "плавите" диктуваха играта и спечелиха убедително с по 25-21 и 25-19, за да отворят преднина от два гейма.

В третия нашите момичета показаха възможностите си, повеждайки рано-рано с шест точки при 14-8. Впоследствие те задържаха аванса си и след 25-20 намалиха изоставането.

За съжаление в края на четвъртата част българките не издържаха на напрежението и след 20-20 направиха серия от грешки, която позволи на отбора на Сърбия да затвори мача след 25-21 точки.

Въпреки загубата "лъвиците" останаха на върха във временното класиране с 2 победи, 1 загуба и актив от 6 точки. Отборите на Словакия и Италия са с идентични показатели, но България води заради по-доброто си геймово съотношение.

Ива Дудова стана най-резултатна в мача с 23 точки (3 аса, 4 блокади), а Елена Коларова добави 10 (2 аса, 3 блокади). За победителките пък Ана Михайлович заби 21 точки (4 аса), докато Соня Данилович добави 15 точки (1 ас, 1 блокада).

Саутгейт: Искам да водя Англия на Мондиала в Катар