България U17 разби Италия на ЕвроВолей 2021

11:00, 12.07.2021
българия u17 първа победа европейското волейбол младежи

Националният отбор на България за младежи до 17 години надигра категорично Италия с 3:0 гейма (25-19, 25-18, 25-22 ) във втория си мач от "Група II" на Европейското първенство в Тирана, Албания.

Момчетата на Виктор Карагьозов успяха бързо да се отърсят след допуснатия обрат срещу Чехия и да се наложат убедително над състава на "Скуадра Адзура".

Успехът от всичкото нагоре позволи на младите "лъвчета" да оглавят подреждането в групата, като всички отбори са с победа и загуба, но българите са лидери с 4 точки.

Първият гейм протече равностойно, като италианците дори имаха лек аванс при 18-16. От този момента обаче България загуби само още едно разиграване до края на частта и я спечели след 25-19 точки.

Това вдъхна увереност на младите ни волейболисти, които дръпнаха с 11-4 в началото на втората част. Те съумяха да задържат тази разлика до края на гейма, за да поведат с 2:0 след 25-18.

В третата част италианците опитаха да се противопоставят и го правеха успешно до 17-17. Впоследствие обаче България наложи своя ритъм и след 25-22 сложи точка на спора.

Най-резултатен за победата бе Александър Къндев с 15 точки (2 аса), а 13 добави Кристиян Титрийски. За съперника Томазо Барото записа 16 точки, Лоренцо Малиани завърши с 9 (1 блокада).