България U17 завърши на пето място в групата си на Евроволей 2020

11:33, 07.10.2020
Чете се за: 00:29 мин.
Национални отбори
българия u17 завърши пето групата евроволей 2020

Националният отбор на България за девойки под 17 години загуби от Италия с 0:3 (22:25, 13:25, 17:25) в последния си мач от група 1 на европейското първенство в Черна гора.

Волейболистките ни, водени от Диян Боюклиев, записаха четвърто поражение на Евроволей 2020 и завършиха на пето място в крайното класиране с една победа и 2 точки.

Зад нас, но преди последния си двубой срещу Турция, е съставът на Черна гора без успех.

Дори и при победа домакините не се спасяват, като двата тима отпадат от по-нататъшно участие на европейското.

Последният двубой бе само за престиж, но нашите не успяха да направят нищо срещу силния тим на Италия, който продължава на полуфиналите.

Съперникът диктуваше играта през цялото време и затвори частите в своя полза с голяма разлика за 63 минути игра.

С най-голям актив за България бе Виктория Коева с 13 точки ( 1 ас, 3 блока).

Ива Дудодова завърши с 9 точки ( 2 блока).