Националният отбор на България по волейбол за юноши до 18 г. записа победа и във втората контрола с Гърция преди старта на Балканското първенство – европейска квалификация, на което страната ни е домакин от 12 до 16 януари в спортна зала "Левски София".
Момчетата на Виктор Карагьозов спечелиха с 3:1 (25:13, 25:16, 25:23, 18:25) приятелската среща.
Най-резултатен в мача бе Кристиян Титрийски с 18 точки, следван от Виктор Томов, който реализира 17. С най-много точки от съперника завърши Нанопулос - 16.
В първата приятелска среща между България и Гърция, играна ден по-рано отново в зала "Левски София", "лъвовете" победиха 4:0.
Дебютният мач на България от Балканското първенство – европейска квалификация в София е на 12 януари срещу Турция. На 13 януари България среща Румъния. На 15 януари „лъвовете“ се изправят срещу Сърбия. На 16 януари е мачът срещу Гърция.
По-рано днес стана ясно, че отборът на Черна гора се е оттеглил от участие и по този начин българите ще имат един съперник по-малко в битката за място на европейското първенство.
5 лева ще струва дневният билет за Балканското първенство – европейска квалификация по волейбол за юноши до 18 г. от 12 до 16 януари.
Билетите ще се продават на място в спортна зала "Левски София". Зрители ще бъдат допускани след предоставяне на зелен сертификат.
Победителят в шампионата ще получи директна квота за Европейското първенство през юли.
Националният отбор по волейбол на България започва срещу Украйна на Silesia Cup 2026
Локомотив Новосибирск със Симеон Николов се класира за полуфиналите за Купата на Русия
Марчело Абонданца определи разширения състав на България за волейболната Лига на нациите
Половин милион зрители са гледали втория полуфинал на „Евровизия" по БНТ1
DARA в топ 10 на евентуалните победители в "Евровизия" според букмейкърите