българия u20 второ поражение европейското баскетбол девойки
Снимка: FIBA
22:42, 30.07.2023
Чете се за: 01:50 мин.

Българският национален отбор по баскетбол за девойки до 20 години претърпя поражение от Исландия с 64:75 (16:17, 17:17, 9:23, 18:22) във втория си мач от европейското първенство по в дивизия "Б" в Крайова, Румъния.

Двата състава изиграха равностойно първо полувреме, в края на което исландките имаха точка аванс – 34:33. Последва по-слаба трета четвърт за националките, които отбелязаха само 9 точки срещу 23 за съперника и изостанаха с 42:57 преди последната четвърт.

Българският състав опита да навакса част от пасива си, но Исландия не позволи сериозно стопяване на разликата. Националките отстъпиха в борбата под коша и направиха повече грешки в сравнение с исландките.

Най-резултатна за България бе Илияна Георгиева с 21 точки, 7 борби и 2 асистенции, а по 8 точки отбелязаха Радина Илиева и Ванина Василева.

Загубата е втора поредна за българките, което ги остави на предпоследното четвърто място във временното класиране в група "D" към момента.

Исландия пък е лидер в подреждането с три победи от три мача, а второто място с две победи от две срещи е тимът на Норвегия.

В следващия си двубой България ще се изправи срещу тима на Австрия (0-2) на 1 август, а ден по-късно младите "лъвици" играят срещу Словакия (1-2).

Баскетболистките до 16 г. допуснаха тежка загуба от Румъния в контрола
Волейболистите до 17 г. се бориха, но останаха със среброто от европейското първенство