България U20 загуби първия си мач на европейското първенство по баскетбол

Следващият мач на България е утре срещу Грузия.

България U20 мъже баскетбол
Снимка: БФ Баскетбол
21:03, 13.07.2024
Чете се за: 01:50 мин.

Националният отбор на България по баскетбол за мъже до 20 години започна със загуба участието си на европейското първенство в дивизия "В" в румънския град Питещ.

В група "D" възпитаниците на старши треньора Васил Христов отстъпиха с 65:67 (14:25, 17:14, 16:12, 18:16) пред състава на Естония, който след днешния ден вече е с актив от победа и загуба.

Българският отбор започна мача слабо и допусна двуцифрено изоставане още в първата четвърт. Националите съумяха да стопят част от пасива си до края на първото полувреме, а в началото на второто дори успяха да поведат с 44:43 след кош на Христо Бачков. Естония обаче много бързо си върна контрола над играта и преди началото на заключителния период водеше с 61:57.

Баскетболистите от българския отбор положиха много усилия, за да настигнат съперника си и това стана факт половин минута преди края след успешен пробив на Иво Корестилов за 65:65. България имаше и шанса да спечели, но броени секунди преди края Кръстомир Михов изгуби топката при атака към коша на съперника и това сложи край на надеждите на България за победа в мача.

Михов и Кристиян Попов бяха най-резултатни за България с по 13 точки, а Христо Бачков вкара още 12.

За Естония Расмус Андре единствен достигна двуцифрен актив, като вкара 14 точки.

Димана Иванова бе определена за "Най-добър играч" на европейското първенство по волейбол
Спортни емоции по кралски: Принцеса Катрин избира тенис, а принц Уилям - футбол