България в топ 10 по медали на европейското по бокс в Сараево

Страхотен успех постигна Янко Илиев, който спечели титлата при 54-килограмовите.

бокс национали Сараево
Снимка: БФ Бокс
17:16, 01.07.2024
Чете се за: 01:17 мин.

България постигна още един успех на Европейското първенство по бокс за юноши и девойки в Сараево. Родните таланти завършиха в Топ 10 в крайното класиране по медали от шампионата.

Националите ни спечелиха общо 6 отличия на ринга в Босна и Херцеговина. Под ръководството на Детелин Далаклиев и Пейчо Багдатов юношите се пребориха за 4 медала.

Страхотен успех постигна Янко Илиев, който спечели титлата при 54-килограмовите. Той нокаутира още в първия рунд световния шампион в тази възраст – Тигран Овсепян. Освен него, бронз спечелиха Антонио Дамянов (50 кг), Джан Ахмедов (57 кг) и Владимир Давидов (60 кг).

При девойките, водени от Стойка Кръстева, имаме още две трети места. Те бяха спечелени от Роберта Хаджийска (46 кг) и Цветомира Владимирова (+80 кг).

Така със златен и 5 бронзови медала България е на осмо място в крайното класиране. Общо 20 страни стигнаха до отличията на Европейското първенство за юноши и девойки. На първо място е Русия, пред Армения и Ирландия.

Румънски автомобил се запали в движение на Дунав мост (СНИМКИ)