България загуби от Франция на еврошампионата по волейбол за мъже до 18 г.

българия u18 започна европейското първенство волейбол юноши победа
Снимка: startphoto.bg
19:27, 17.07.2024
Чете се за: 01:27 мин.

България отстъпи с 0:3 (22:25, 13:25, 22:25) срещу Франция в шестия си мач от груповата фаза на европейското първенство по волейбол за мъже до 18 години. Това е трето поражение за младите "трикольори" по време на шампионата, провеждащ се в София и Пловдив.

В зала "Левски София" българите опитаха да бъдат равностойни на своя противник в първия и третия гейм, но и в двата случая загубиха с по 22:25.

Във втората част преимуществото за французите беше най-сериозно. България отстъпваше сериозно на Франция в атака и на начален удар, а двубоят продължи 69 минути.

Най-резултатен в полза на "трикольорите" стана Жасмин Величков с 13 точки. Съотборникът му Константин Манолев добави още 8 пункта.

За Франция с 15 точки завърши Ноа Роси.

Българският тим се намира на четвърто място във временното класиране в група 1 с три победи и три поражения и загуби шансове за класиране в челната четворка на турнира. "Петлите" са на първа позиция с шестте си последователни успеха в първенството до момента.

В четвъртък избраниците на треньора Десислава Величкова ще се изправят срещу Полша от 20:00 часа. Поляците са на второ място в подреждането с пет успеха и едно поражение.

Резолюция на ЕП: Евродепутатите потвърдиха силната си подкрепа за Украйна
Гледам на декларацията, която ПП-ДБ внесоха, като позитивен факт, заяви проф. Екатерина Михайлова