България записа трета победа над Северна Македония в контролите

10:18, 06.01.2021
Чете се за: 00:59 мин.
Волейбол
българия записа трета победа северна македония контролите

Мъжкият национален отбор на България записа трети пореден успех срещу състава на Северна Македония в приятелска среща. Волейболистите ни, водени от Силвано Пранди и Николай Желязков, надиграха съперника с 3:1 (23:25, 25:18, 25:22, 25:18 ) в контролата, която се игра в столичната зала „Христо Ботев“

Селекционерът Пранди започна със следния стартов състав: Георги Братоев, Цветан Соколов Тодор Скримов, Мартин Атанасов, Николай Николов, Алекс Грозданов, либеро Петър Каракашев (Георги Сеганов, Аспарух Аспарухов, Стефан Чавдаров)

Националите влязоха в мача доста колебливо, като набързо изостанаха с 5:1 точки след серия от грешки. Българите успяха да изравнят при 6:6, но гостите продължиха със стабилните си изяви и постоянно поддържаха лек аванс в точките. В край на сметка македонците затвориха първата част след 25:23.

Във втория гейм ситуацията коренно се промени, като нашите изцяло контролираха случващото се. Въпреки това, към средата на частта няколко успешни блокади на гостите им помогнаха да се доближат до "лъвовете" в резултата. Решаващо в този момент се оказа влизането на Сеганов, което внесе нужната промяна у българите и им позволи да затворят гейма след 25:18.

В третия гейм играта вървеше точка за точка, а решителното откъсване дойде при 18:18, когато България направи серия от три поредни точки. До края "лъвовете" запазиха аванса си, за да спечелят частта след 25:18.

В четвъртия гейм Цветан Соколов и компания показаха истинската си мощ, повеждайки с 6:0 и 12:3. До края на гейма българите диктуваха изцяло играта и затвориха срещата с 3:1.

Най-резултатен за България бе Цветан Соколов с 28 точки (3 аса, 5 блокади), с 15 се разписа Алекс Грозданов (4 аса, 4 блокади). 13 точки добави Тодор Скримов (1 ас). За съперника Никола Гьоргиев се отчете с 19 точки (1 ас), с 12 завърши състезателят на Хебър Александар Ляфтов (2 блокади).