България започна с победа в турнира за Световната купа по хандбал за мъже във Варна

Вяра Илиева
от Вяра Илиева
07:44, 26.04.2023
Чете се за: 01:25 мин.
българия започна победа турнира световната купа хандбал мъже варна

България започна с победа в четвъртото издание на турнира за Световната купа на Международната федерация по хандбал за мъже във Варна.

В първа среща от група D българският национален отбор надигра Азербайджан с 30:19 (14:9).

Националите изостанаха с 1:2 в началото на мача, но постепенно овладяха инициативата и поведоха с 9:5, а на почивката авансът им бе 14:9. През втората част България вдигна разликата до 11 гола при 24:13 и завърши срещата с убедителна победа.

Най-резултатен за успеха бе Светлин Димитров, който отбеляза седем попадения. По четири пъти във вратата на съперника се разписаха Петко Петков и Михаел Иванов.

За Азербайджан с четири гола завърши Елкин Гиляев.

Във втория си двубой днес българите излизат срещу тима на Нигерия от 19:00 часа.

Победителят в групата ще се класира за полуфиналите, а вторият в подреждането ще играе за разпределение на местата от пето до осмо.