Българската щафета на 4х200 свободен стил подобри националния рекорд, но остана извън финала

българската щафета 4х200 свободен стил подобри националния рекорд остана извън финала
11:48, 11.08.2022
Чете се за: 02:17 мин.

Българската щафета на 4х200 метра свободен стил за мъже не успя да се класира за финала на Европейското първенство по плуване в Рим. Родните състезатели завършиха на 9-о място.

Въпреки това, четиримата ни представители Антъни Иванов, Петър Мицин, Калоян Лефтеров и Йордан Янчев подобриха националния рекорд в дисциплината с 12 секунди, финиширайки с време 7:18.83 минути.

Според регламента само първите 8 отбора продължават напред. В надпреварата се включиха 10 щафети.

„Може да се плува и по-бързо, но като първо плуване ни се получи много добре, има и забележки, разбира се, но ние плуваме за първи път като щафета. Подобрихме националния рекорд. Плуването върви напред, дърпаме се един-друг напред. Пожелавам на всички да подобрят резултатите си, мисля, че 9-о място е добро постижение, при положение, че всички щафети преди нас са били на Олимпийските игри. Много съм доволен от момчетата. Може би умората от дългия сезон ни попречи малко“, сподели Антъни Иванов пред БНТ.

Антъни Иванов, който беше на първи пост, даде време 1:49.00 минута, което е нов национален рекорд на 200 метра свободен стил.

България има щафета на Европейско първенство след прекъсване от 37 години.

Отборите на Италия, Франция и Германия спечелиха първите три позиции в щафетата на 4х200 свободен стил.

Можете да гледате Европейското първенство по плуване на живо по БНТ 3.

6 хиляди полицаи ще бъдат мобилизирани за пристигането на олимпийския огън в Марсилия на 8 май
17:12, 26.04.2024
Без изненади в първия кръг на Държавното първенство по бадминтон за мъже и за жени в София
15:49, 26.04.2024
Гледайте финалите на европейското първенство по спортна гимнастика за мъже НА ЖИВО по БНТ 3
Чете се за: 02:15 мин.
Световната шампионка по лека атлетика от 1987 г. Гинка Загорчева: Умеех да се състезавам в решителните моменти
14:55, 26.04.2024
Чете се за: 06:42 мин.
Гледайте Световната купа по модерен петобой в Будапеща, от четвъртък до събота по БНТ 3
14:50, 26.04.2024
Чете се за: 00:45 мин.
Красимир Балъков: Дори и да минем през баражи, няма да има проблем да запазим статута си в Първа лига
14:31, 26.04.2024
Чете се за: 05:32 мин.
Десислава Ангелова намери място във финала на скиф на европейското първенство по гребане в Сегед
13:58, 26.04.2024
Чете се за: 01:05 мин.