Български победи в третия ден на Световната купа по конен спорт на база "Фригопан"

български победи третия ден световната купа конен спорт база фригопан
17:34, 25.05.2024
Чете се за: 01:35 мин.

Български ездачи записаха отново победи в третия ден от Световната купа по конен спорт-прескачане на препятствия на конна база "Фригопан" край пловдивското село Царацово.

Надпреварата е категория две звезди и е квалификация за Олимпийските игри в Париж.

Слави Дунгалов с кон Голдън Харт спечели изпитанието приз "Иван Добрев" категория деца с височина на препятствията от 115 см, втора остана Мария Георгиева със Суит Санди, трета е Ан Митева със Сканду.

В изпитанието при 5 годишните коне Стоян Китаровски триумфира с кон Ошкош, а Ивайло Любенов е втори с Один ВДЛ.
Държавният ни шампион за 2024 година Елиза Чолакова спечели изпитанието за юноши с височина на препятствията до 130 см.

В изпитание номер 16 Диаманд тур с височина на препятствията 125-130 см първи е Ангелос Тулупис от Гърция с Домино Зет, втори Дамиан Колокариу (Румъния) с Кашмир Блу, а третото място е за българина Калин Неделчев с Диабалт.

Състезанието на конна база "Фригопан" е с награден фонд 100 000 лева и продължава до неделя (26 май). Турнирът е за деца, юноши, девойки , мъже и жени, а участие взимат близо 120 ездачи.

Ален Хубулов ще спори за титлата на европейското първенство по борба до 23 г.