Десислава Миланова с трети успех на Световната купа по прескачане на препятствия

Българска доминация в третия ден на международното състезание по конен спорт с награден фонд 100 000 евро.

Вяра Илиева
от Вяра Илиева
19:58, 25.05.2024
Чете се за: 01:00 мин.
десислава миланова трети успех световната купа прескачане препятствия

Десислава Миланова с кобила Казента записа трета победа на Световната купа по прескачане на препятствия на конна база "Фригопан" в Царацово от категория две звезди.

Четирима български състезатели достигнаха до разпределението на медалите, а 18-годишната Миланова успя отново да победи топездачите на България в изпитанието Златен тур с височина на препятствията до 145 см.

Младата ездачка записа най-добро време в баража - 39.02 сек. Втори с резултат 43.26 е Ивайло Бонев с кон Ливоли. Трети завърши Антон Дацинки с Чакореу за време 44.66.

Топ 5 допълни държавната шампионка в най-тежкия клас 16-годишната Елиза Чолакова с двата си коня Яник и Юпитер.

Утре предстои кулминацията на турнира - изпитанието за Гран при, което стартира в 14:00 ч.

Божидар Саръбоюков спечели сребърен медал на Балканиадата по лека атлетика в Измир