Българските баскетболистки U20 записаха първа победа на еврошампионата в София

Националките се оттърсиха от тежката загуба от Украйна на старта, след като надвиха убедително Австрия със 78:56.

българските баскетболистки u20 записаха първа победа еврошампионата софия
20:21, 07.07.2024
Чете се за: 01:57 мин.

Националният отбор на България за жени U20 постигна първа победа на европейското първенство в Дивизия B, което се провежда в София. След тежката загуба от Украйна на старта, днес тимът ни надви убедително Австрия със 78:56 и запази шансове за едно от първите две места в групата.

След сравнително равностойни начални минути, баскетболистките на Преслав Пешев отбелязаха 12 безответни точки и се откъснаха в резултата. Те имаха предимство в подкошието, като вкараха и 11 наказателни удара само през първата четвърт, след която водеха с 27:11.

За разлика от предишния мач, българките демонстрираха по-точен мерник и след като на два пъти разликата достигна и 25 точки, на почивката те се оттеглиха при 46:26.

Резултатността бе сравнително ниска след паузата, но България поддържаше комфортен аванс и преди последната част бе напред с 62:38.

Австрия успя да спечели заключителната четвърт с почти минимална преднина, но без това с нещо да може да промени крайния изход.

В мача не взе участие Деана Стояновска, която получи неволен удар с лакът в лицето в първия двубой и не успя да довърши срещата. В последствие се разбра, че тя е със счупен нос и вероятно няма да вземе повече участие на еврошампионата.

Ивана Бонева бе най-резултатна за България с 21 точки. Виктория Иванова отбеляза 12 точки, 10 добави Гергана Цекова, както и 6 борби.

В последния мач от групата "лъвиците" ще имат за съперник Исландия, като двубоят е в понеделник от 18:00 часа в зала „Триадица“.