Българските футболни национали до 16 г. победиха Черна гора в приятелски мач

Родните национали се класираха за финала на международния приятелски турнир “Милян Милянич”

Български национален отбор по футбол за юноши до 16 години
Снимка: Български футболен съюз
19:55, 14.05.2024
Чете се за: 00:52 мин.

Юношеският национален отбор на България до 16 г. стартира с успех с 2:0 над връстниците си от Черна гора своето участие в международния приятелски турнир “Милян Милянич” в Сърбия.

Селекцията на Тодор Симов бе по-добра през целия мач и закономерно се поздрави с победата, като и двата гола паднаха след почивката. Попаденията за “лъвчетата” вкараха Максим Минков, който бе точен в 56-ата минута, и Никола Генчев, оформил крайния резултат десетина минути преди края.

Така българският тим се класира за финала на надпреварата, който ще се състои в четвъртък, 16 май. В него родните национали ще се изправят срещу победителя от двубоя между Сърбия и Северна Македония.