Българските футболни национали до 16 г. спечелиха и третия си двубой в Албена

Българския национален отбор по футбол за юноши до 16 години
Снимка: Български футболен съюз
16:36, 26.03.2023

Юношеският национален отбор на България до 16 г. спечели по категоричен начин приятелския международен турнир под егидата на УЕФА в Албена, след като днес записа победа и в третия си двубой от надпреварата – 1:0 над Гибралтар.

Така, след успехите срещу Косово (2:0) и Северна Македония (1:0) в предишните два двубоя, „лъвчетата“ финишираха с пълен актив и без допуснато попадение.

Макар че селекционерът Йордан Петков заложи на футболисти, които взеха по-малко участие в предходните сблъсъци, България имаше превъзходство през целия днешен двубой. Мартин Бойчев реализира единственото попадение в мача в 15-тата минута от дузпа, а през втората част Крум Стойчев пропусна да увеличи преднината ни, след като също получи право да изпълни наказателен удар.