Българските хандбалистки допуснаха тежка загуба от Черна гора в европейска квалификация

В "Арена Шумен" националките ни изиграха силни първо полувреме срещу бронзовите медалистки от последния шампионат на Стария континент, но в крайна сметка отстъпиха с 20:34 (11:13)

българските хандбалистки допуснаха тежка загуба черна гора европейска квалификация
19:05, 15.10.2023
Чете се за: 02:05 мин.

Националният отбор на България по хандбал за жени отстъпи с 20:34 (11:13) на силния тим на Черна гора във втория си мач от група 6 на квалификациите за европейското първенство.

В "Арена Шумен" българките изиграха много добро първо полувреме срещу бронзовите медалистки от последния европейски шампионат, като в средата му дори водеха с два гола при 8:6.

След това обаче черногорките, които са един от едва петте отбора стигали до титлата от европейско първенство при жените, поеха контрол над играта и методично започнаха да трупат все по-голяма преднина. Особено силно за гостенките бе началото на второто полувреме, в което те вкараха осем безответни гола, за да поведат с 21:11.

За победителките най-резултатна в мача Матея Плетикошич, която реализира осем гола. Още пет прибави Нина Булатович.

За България Гергана Грозданова отбеляза шест попадения, а Мария Спирдонова вкара четири.

В класирането в групата България остава на последното четвърто място с две загуби от два мача, докато Черна гора е лидер с две победи.

Следващият двубой на българките от европейски квалификации е срещу тима на Турция през февруари следващата година.

За европейското първенство се класират първите два тима от всяка от осемте квалификационни групи плюс четирите най-добри трети отбора.

Борислава Иванова се окичи с бронз от Световната купа по спортна акробатика в Букурещ
Никола Цолов не завърши във втория стар на "Рикардо Тормо"