Българските националки надвиха Казахстан в първия си двубой от квалификациите за Евро 2025

българските националки надвиха казахстан първия двубой квалификациите евро 2025
17:10, 05.04.2024
Чете се за: 01:32 мин.

Българският национален отбор по футбол за жени стартира с успех участието си в група С4 на квалификациите за Евро 2025 в Швейцария.

В първия си двубой от пресявките селекцията на Силвия Радойска се наложи с минималното 1:0 при визитата си на Казахстан в Алмати.

"Лъвиците" доминираха в големи периоди от срещата и напълно заслужено стигнаха до крайната победа, която беше осигурена от Симона Петкова. Футболистка №1 на България за 2021 и 2022 година се разписа в добавеното време на първата част след чудесно изпълнение от дистанция.

Няколко минути по-рано пък нашите момичета е имаха друг златен шанс да открият резултата, но Ивайла Найденова пропусна да отбележи от дузпа.

През второто полувреме България продължи да бъде съставът, който създаваше по-интересните ситуации пред противниковата врата, но до втори гол така и не се стигна.

Въпреки това срещата приключи с успех за българките, с което те се изравниха с Румъния на върха в подреждането на група С4, след като по-рано днес северните ни съседи надиграха убедително с 5:0 като гост Армения.

За България европейските квалификации продължават с домакинско на арменките идния вторник (9 април) от 18:00 часа на стадион "Александър Шаламанов" в София.