България бе в състав Димитър Райкин, Тодор Стойчев, Станимир Пелов и Никола Меицов.
Българските сабльори се класираха на осмо място отборно на европейското първенство по фехтовка за мъже и жени до 23 години в Талин (Естония). Димитър Райкин, Тодор Стойчев, Станимир Пелов и Никола Меицов влязоха в топ 8 на бъдещите звезди на континента в конкуренцията на 12 отбора.
В първия кръг от елиминациите българите победиха Германия с 45:32. В следващия двубой, валиден за място на полуфиналите, сабльорите ни отстъпиха пред №2 в схемата Грузия с 35:45.
В срещите за разпределение на местата от 5 до 8 Райкин, Стойчев, Пелов и Меицов отстъпиха пред Испания с 33:45 и пред Украйна с 38:45 и завършиха на 8-о място.
Антоанета Стефанова разделя второто място в класирането на световното първенство по ускорен шахмат
Съмър Макинтош и Тадей Погачър са най-добрите спортисти за 2026 г. в анкетата на "Екип"
Антоанета Стефанова завърши на 20-та позиция на световното по ускорен шах в Доха
В болница на хартия, рулетка в реалността: НАП разкри, че хиляди „хоспитализирани“ всъщност са били в игрални зали