Балкан (Ботевград) надви Ямбол за отличен завършек на годината

балкан ботевград надви ямбол отличен завършек годината
Снимка: БК Балкан (Ботевград)
19:52, 30.12.2021

Балкан завърши 2021 година с победа над Ямбол с 94:81 в мач от 10 кръг на Националната баскетболна лига.

Ботевградчани започнаха устремно срещата и вкараха 32 точки само в първата част, като си осигуриха 9 точки аванс. Те успяха да направят преднината си двуцифрена преди почивката, но не намалиха темпото до края на мача. Ямболци играха на ниво и бяха доста равностойни, но така и не успяха да наваксат изоставането си от началото.

С 24 точки и 9 борби за победата се отличи ДаВон Вашингтон. 14 точки записа Тревин Тибодо. С 13 се включи Николай Грозев. Дерик Маркс се разписа с 11, а 10 точки, 8 борби и 5 асистенции отчете капитанът Димитър Димитров. С една точна стрелба от тройката пък се отличи роденият през 2006 г. Александър Гавалюгов.

Четирима от играчите на Ямбол записаха двуцифрен точков актив. С 16 точки се отличи Тадж Ридли, като хвана и 8 борби. С 15 точки се включи Александър Матушев, 14 – Джеремая Пейдж, а 12 – Дарин Иванов.

В първия кръг за 2022 г. Балкан гостува на Спартак (Плевен), а Ямбол приема Черно море Тича.

Ботевградчани са четвърти в класирането с 17 точки, колкото има и шампионът Левски Лукойл, който е трети. Тимът на Ямбол в осми с 12 пункта, а лидер с 20 точки е Рилски спортист (Самоков) с 10 поредни победи.

Държавата отпуска допълнителни пари на бизнеса заради скъпия ток (ОБЗОР)