ИЗВЕСТИЯ

Моите новини
Нов пожар в Рила, този път в района на Природен парк...
Чете се за: 00:32 мин.

ЗАПАЗЕНИ

Балкан Ботевград спечели групата си на финалите за юноши до 19 г.

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 01:02 мин.
Спорт

Ботевградчани се наложиха над Тунджа с 87:58

баскетболистите балкан стартираха успешно защитата титлата финалите юноши години
Снимка: БК Балкан (Ботевград)
Слушай новината

В последната си среща от предварителната група А на финалния турнир за юноши до 19 години, който се провежда в София, Балкан постигна трети пореден успех. Ботевградчани победиха Тунджа с 87-58 (29-17, 21-21, 17-6, 20-14).

Играчите на треньора Мирослав Ралчев доминираха през целия мач. Петима вкараха по над десет точки. Най-резултатен с 14 бе Иво Корестилов, с 13 е Кристиян Василев, по 12 отбелязаха Александър Гавалюгов и Стефан Михайлов, 11 има Михаил Калинов. С по 6 са Кристиян Дялов и Марк Шопов, с 5 е Антоан Виденов, по 3 вкараха Николай Нецов и Тихомир Николов, 2 добави Карлос Антов.

За Тунджа с 16 точки е Никола Енчев.

Тимът зае първото място в групата, като в единия полуфинал утре ще играе с втория от група Б, чието име ще стане ясно по-късно, когато е мачът между Шумен и ЦСКА.

Последвайте ни

Гледайте НА ЖИВО спорт безплатно на:

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?