Балкан спечели отново титлата в баскетболното първенство до 19 години

Във финала ботевградчани надделяха над ЦСКА.

балкан спечели отново титлата баскетболното първенство години
Снимка: БК Балкан (Ботевград) АРХИВ
19:18, 28.04.2024
Чете се за: 00:52 мин.

Балкан спечели златен дубъл в баскетболното първенство при юношите до 19 години за втора поредна година. След като защитиха трофея си в турнира за Купата на БФБ преди седмица, ботеврадчани спечелиха и титлата в първенството.

Във финалния мач Балкан победи ЦСКА със 77:65 (25-15, 21-16, 17-12, 14-22) в зала „Триадица“.

Медалите са втори и за армейците през този сезон, след като завоюваха бронзовите отличия в Купата на БФБ.

Aлександър Гавалюгов бе най-резултатен за шампионите с 27 точки. За ЦСКА Иван Димитров отбеляза 22.

На третото място в първенството завърши отборът на Академик Бултекс 99, който в малкия финал победи Шумен.

Карлос Алкарас, Андрей Рубльов и Хуберт Хуркач крачат смело към осминафиналите на тенис турнира в Мадрид, Холгер Руне отпадна