Балкан спечели първото си домакинство във финалната серия с Рилски спортист

Мач №4 от серията е в четвъртък, 30 май.

21:00, 28.05.2024
Чете се за: 02:10 мин.
БК Рилски спортист Алекс Симеонов
Снимка: Startphoto.bg

Балкан победи Рилски спортист с 69:68 в мач №3 от финалната серия в Националната баскетболна лига.

По този начин "зелените" намалиха изоставането си в серията на 1:2 победи. Самоковци спечелиха първите два мача от серията, в които бяха домакини.

Домакините започнаха по-силно двубоя и отвориха двуцифрен аванс при резултат 14:4, след тройки на Сюприйм Хана и Николай Гроздев. Макар през първите 8 минути гостите да бяха отбелязали само 5 точки, стрелбата им се подобри и така те постепенно започнаха да погасяват изоставането си.

През втората четвърт щурмът на баскетболистите в синьо продължи. Така те стигнаха до обрат за първи път в мача. Възпитаниците на Васил Христов обаче бързо се върнаха в ритъм и възобновиха водачеството си. Полувремето завърши с кош от наказателната линия на Майкъл Диксън и преднина от 3 точки за ботевградчани - 40:37.

След паузата играчите на Любомир Киров напомниха за играта си от първия сблъсък между двата тима. Самоковци поведоха с 6 точки след тройки на капитана Чавдар Костов и Джо Лоусън. След отлични изяви на Майки Диксън обаче домакините реализираха 7 поредни точки, за да сменят водачеството в срещата за пореден път. Преди заключителните 10 минути на двубоя Рилецо имаше аванс от само точка при резултат 58:57, след два точни наказателни удари на Джон Флорвиъс.

Тонът на срещата се запази и във финалната част, където играта продължи да бъде равностойна. Рилецо поведе с 5 пункта, но ботевградчани направиха обрат 20 секунди преди края на мача.

Най-резултатен бе Майкъл диксън с 19 точки. За гостите Чавдар Костов отбеляза 15.

Повдигнаха три обвинения за неправоспособния шофьор, блъснал три коли във Велико Търново