Балкан спечели трудно при визитата си на Спартак

12:34, 06.03.2021
Чете се за: 00:36 мин.
Баскетбол
балкан спечели трудно визитата спартак

Съставът на Балкан (Ботевград) се наложи с 80:70 при гостуването си на Спартак в Плевен в оспорвана среща от 20-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.

Първото полувреме на двубоя премина под знака на обратите, като водачеството в резултата постоянно се сменяше, като накрая тимът от Ботевград все пак се оттегли с 4 точки аванс.

След почивката домакините опитаха да се държат близо в точките, но все пак момчетата на Йовица Арсич удържаха преднината си, за да се поздравят с 13-та победа през сезона.

Сияни Чеймбърс и Димитър Димитров станаха най-резултатни за Балкан с по 16 точки, а Дарко Балабан реализира 14.

Най-полезен в мача обаче беше Мартин Маринов, който вкара 18 пункта за плевенчани, а с "дабъл-дабъл" се отличи неговият съотборник Димитър Маринчешки. Дори тяхната силна игра, уви не спаси домакините от поредната им загуба през кампанията.

По този начин "зелените" вече са с баланс 13-5 и са втори в подреждането, докато Спартак заема 8-ма позиция с едва 3 успеха и цели 15 поражения.

В игра за Балкан се завърна Крис Минков, който отсъстваше в последните четири мача поради контузия.

История за добрина и съпричастност: Млада жена спаси мъж в инвалидна количка от студа