Балкан започва серията си от три поредни домакинства в турнира за Купата на ФИБА Европа

Съперник на българския представител е словашкият Приевидза.

Снимка:
13:54, 16.10.2024

Първото от трите поредни домакинства на Балкан от група J на турнира за Купата на ФИБА Европа е тази вечер в Арена Ботевград. Съперник на ботевградчани е словашкият Приевидза.

В първия мач от групата Приевидза спечели като домакин срещу грузинският Кутаиси със 77:69. Във временното класиране на първенството на Словакия отборът заема четвъртото място с 3 победи и 1 загуба, но и два мача по-малко.

В състава му личат имената на четирима американски баскетболисти - гардовете Дайшон Смит и Си Джей Джаксън, крилото Кийт Джордън и центърът Хънтър Дийн. Освен тях в отбора за словашкия тим играят финландецът Рему Райтанен и литовецът Денис Крестинин. Тимът разчита и на четирима местни състезатели - Далибор Хливак, Патрик Лукач, Лукаш Болек и Самуел Кинсел. Треньор на отбора от миналия сезон е чехът Саша Янкович.

От своя страна Балкан претърпя тежко поражение в първия си мач от турнира за Купата на ФИБА Европа от домакините Билбао баскет с 55:95. Нито един от играчите на Балкан не можа да вкара повече от десет точки - с 9 завърши Андрей Иванов, по 8 вкараха Иван Гаврилович и Кори Рийвс, със 7 се отчете Къртис Джоунс.

Срещата Балкан - Приевидза е с начало 20:00 часа.

Йоан Кабай застава начело на академията на Пари Сен Жермен
15:54, 16.10.2024
Цветелина Георгиева се класира за основната схема на европейското по тенис на маса, Мария Йовкова отпадна
15:27, 16.10.2024
Чете се за: 02:22 мин.
Септември София подписа с юноша на Аякс
15:24, 16.10.2024
Чете се за: 00:25 мин.
Пьотр Нестеров е на четвъртфинал на сингъл на тенис турнира в Санта Маргерита ди Пула
15:03, 16.10.2024
Чете се за: 02:02 мин.
БНТ 3 ще излъчва женското волейболно първенство и този сезон
14:39, 16.10.2024
Деветото издание на състезанието по борба за купа „Иво Ангелов“ в Перник ще се проведе със статут на градски турнир
14:10, 16.10.2024
Три български отбори излизат в срещи реванш във волейболната Купа на претендентите
13:32, 16.10.2024
Чете се за: 01:55 мин.