Бам Адебайо и Джими Бътлър изведоха Маями Хийт до победа в Ню Орлиънс

Всичко по-интересно от снощните мачове в НБА

Бам Адебайо Маями Хийт
10:17, 24.02.2024
Чете се за: 03:17 мин.

Бам Адебайо вкара 24 точки и Джими Бътлър наниза 23 преди отстраняването си в последната четвъртина, а гостуващият Маями Хийт надви Ню Орлиънс Пеликанс със 106:95 в мач от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА).

Кевин Лов извърши нарушение срещу Зайън Уилямсън в началото на последната част и това доведе до няколко сблъсъка между играчи на двата отбора. В крайна сметка Бътлър, неговият съотборник Томас Брайънт и играчите на Пеликанс Наджи Маршал и Хосе Алварадо бяха отстранени.

Адебайо, който завърши със седем борби и три блокирани изстрела, наниза 12 точки само в последната част, докато Пеликанс вкараха 15 като отбор.

Шай Гилджъс-Алекзандър вкара 30 точки и домакинът Оклахома Сити Тъндър записа рекорд по резултатност за сезона при победа със 147:106 срещу Вашингтон Уизърдс. Канадецът добави девет асистенции и седем борби в актива си, а освен това отбеляза 14 точки само в първата четвъртина. Тя завърши 41:28 в полза на Тъндър.

Чет Холмгрен вкара 25 точки и спечели десет борби при четвъртата поредна победа на Оклахома Сити, а Джордан Пуул бе най-резултатен за Уизърдс с 21 точки като резерва.

Стеф Къри вкара 15 точки и Голдън Стейт Уориърс победи Шарлът Хорнетс с 97:84. Андрю Уигинс, който вчера навърши 29 години, се отчете с 14 точки, а Брендън Поджемски и Клей Томпсън записаха по 13 точки за победителите.

Леброн Джеймс наниза 30 пункта и Антъни Дейвис добави 28 с 13 борби при победа на Лос Анджелис Лейкърс със 123:118 срещу гостуващия Сан Антонио Спърс. Д'Анджело Ръсъл завърши с 22 точки, а най-резултатен за Спърс бе Виктор Уембеняма с 27 точки и десет борби.

Майкъл Портър записа личен рекорд за сезона с 34 точки и спечели 12 борби при успех на Денвър Нъгетс със 127:112 срещу домакина Портланд Трейл Блейзърс. Никола Йокич пък направи 17-и трипъл-дабъл за сезона и 122-и в кариерата с 29 точки, 15 борби и 14 асистенции.

Янис Адетокунбо вкара 13 точки и спечели 13 борби при победа на Милуоки Бъкс със 112:107 срещу Минесота Тимбъруулвс. Деймиън Лилард добави 21 точки, десет асистенци и девет борби за Бъкс, които прекъснаха серия от две загуби и спечелиха за първи път от 12 февруари насам.

Рая Млякова в предаването "Аз съм"
Радев за случая с Нотариуса: Да оказваме натиск, за да бъдат разкрити всички зависимости