Бан Хьо-джин спечели още едно злато за Южна Корея в спортната стрелба на Игрите в Париж

16-годишната състезателка изравни олимпийския рекорд на 10 метра въздушна пушка при жените.

Бан Хьо-джин
11:44, 29.07.2024

Корейката Бан Хьо-джин изравни олимпийски рекорд и спечели злато в дисциплината 10 метра въздушна пушка жени от турнира по спортна стрелба в Париж. Така отборът на Република Корея изравни Япония на върха в класирането по медали, като и двете страни имат по четири титли.

Това е второ злато за корейската делегация в турнира по спортна стрелба, а останалите две са във фехтовката и стрелбата с лък. Титлата на 10 метра въздушна пушка жени е и стотно златно отличие за Република Корея на летни Олимпийски игри.

Бан Хьо-джин е само 16-годишна и все още е ученичка, но вече е олимпийска шампионка и световна вицешампионка. Тя спечели престрелката срещу китайката Хуан Юйтин с 10.4 на 10.3 точки, след като и двете завършиха с резултат 251.8 в редовните опити. Това е изравнен олимпийски рекорд от Токио 2020, записан от друга китайска състезателка - Ян Цян.

Адри Гуния спечели бронза и така швейцарците завършиха трети на 10 метра въздушна пушка жени на втора поредна Олимпиада. В Токио на почетната стълбичка се качи Ника Кристен.