ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Рози и фалшива кръв - фурор и негативни реакции за българското участие в Мис Вселена

Чете се за: 02:57 мин.
По света
Video Player is loading.
Текущо време 0:00
Продължителност -:-
Заредено: 0%
Тип на потока НА ЖИВО
Оставащо време 0:00
 
1x
    • Глави
    • descriptions off, selected
    • Спряни субтитри, selected
      Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.
      Слушай новината
      00:00
      00:00

      Една история, обвита в пищност, рози и фалшива кръв. Вълна от негативни реакции у нас предизвика участието на представителката на България на световния конкурс Мис Вселена, чийто финал беше тази събота в Мексико.

      В кръга за представяне на тоалети, вдъхновени от родните страни на участничките, българката Елена Виан дефилира в костюм с рози, а от устата ѝ потече фалшива кръв.

      Елена Виан имала 16 дни да се подготви, тъй като българският финал, който спечелила, бил в средата на октомври. Костюмът, вдъхновен от българската роза, предизвика противоречиви реакции у нас, тъй като на конкурсната сцена от него излиза шип, пронизва участничката във врата, а от устата ѝ потича фалшива кръв.

      "Започва с една огромна роза, която впоследствие махам и отвътре се разкриват много други малки рози, самият костюм и бодлите, които са по него. Всъщност моят костюм, тази роза, тя символизира красотата, нежността на жената в същото време силата, борбеността, която е много типична за българката. Тези шипове, специално това нещо, което ме прободе и впоследствие текна кръв", каза Елена Виан - Мис България Вселена.

      Кръгът от конкурса не носел точки за участничките. Концепцията за тоалета била предварително одобрена от мексиканските организатори. Фалшивата кръв идвала от темата на конкурса - традиционен мексикански празник.

      "Тук повече познаваме неговата вариация, която е американската - Хелоуин, но всъщност оригиналният празник е мексиканския - Диа де лос муертос се нарича. Хората се радват, отиват на гробовете, на гробищата тоест, за да се видят с близките си, да ги почетат, но те се смеят, забавляват се", коментира Елена Виан - Мис България Вселена.

      Елена споделя, че участието ѝ в Мексико било аплодирано от публиката. Подкрепа обаче не усетила от българите.

      "Бях изненадана, че най-грозните коментари, които ми бяха написани, бяха писани всъщност от българки и дори единият ден ме викнаха от организацията и ми казаха знаеш ли, че под твоята снимка хора от твоята страна коментират много лошо".

      След като се състезава с над 120 жени от цял свят, Елена не се класира в топ 30. Сега се връща към семейството и професията си.

      Последвайте ни

      ТОП 24

      Най-четени

      Product image
      Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
      Абонирай ме за най-важните новини?