За общи мерки срещу разпространението на COVID-19 в зимните курорти настояват от Националния борд по туризъм. Предложението е мерките да се разработят от държавата, общините, курортите и здравните власти и да се прилагат едновременно на всички места. Ако е необходимо, най-добрите световни практики за безопасност на туристите трябва да се приложат и в зимните комплекси в страната.
В Банско започва подготовката за зимния сезон, като от курорта са категорични, че ситуацията там не бива да се отъждествява с тази в областта.
Ние категорично споделяме становището на Националния борд по туризъм за единни мерки, категоричен е пред БНТ кметът на Банско Иван Кадев. Очакваме да се разработи единна система на ниво министерство на здравеопазването и общини. Споделяме и виждането за единна рекламна стратегия, допълни той.
Вчера имахме заседание на кризисния щаб и взехме единодушно решение. От днес пускам заповед до всички туристически и търговски обекти с мерките, които предвиждаме. Те не са по-различни от разписаното в заповедта на министъра на здравеопазването, но създаваме група, която съвместно с полицейските структури, РЗИ и общината, ще следи строго за спазване на изискванията и ще се налагат санкции.
Категорично - ще предприемем всички мерки за безопасност. Още през лятото е направена методика за всички обекти, обясниха от местните браншови организации.
Автор: Йорданка Бакалска
Ниски изкупни цени и високи разходи: Черешопроизводители в Кюстендил с труден сезон
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата АМ "Струма" повдига нови въпроси за трагедията
Шефът на ВиК - Несебър и заместникът му арестувани за подкуп от 7 - 9 хиляди евро
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата АМ "Струма" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите