Бърнли си върна надеждата за оцеляване след категорична победа с 4:1 срещу Шефилд Юнайтед

В другия двубой, по същото време, Брентфорд разгроми Лутън с 5:1.

бърнли върна надеждата оцеляване категорична победа шефилд юнайтед
19:29, 20.04.2024

Бърнли записа ключова победа с 4:1 над опашкаря в английското първенство по футбол Шефилд Юнайтед, с което "виненочервените" се доближиха на три точки от спасителната зона във Висшата лига.

Бърнли е с 23 точки, Лутън е с позиция напред с 25, а Нотингам Форест е първи над чертата с 26.

Бърнли записа по две попадения в двете полувремена.

Якоб Бруун Ларсен изведе гостите напред в 38-та минута и Лоренц Асиньон се разписа само две по-късно с 2:0.

Густаво Хамер намали за Шефилд в началото на второто полувреме, но Лайл Фостър възстанови преднината на Бърнли в 58-та минута и Йохан Берг Гудмундсон оформи крайния резултат 13 минути по-късно.

Поражението остави Шефилд на дъното в класирането с едва 16 точки и отборът е на практика изпаднал в Чемпиъншип.

Лутън остана на точка под спасителната зона след поражение с 5:1 срещу Брентфорд. Йоан Уиса се разписа два пъти през първото полувреме за "пчеличките", за които вкараха още Итън Пинък, Кийн Люис-Потър и Кевин Шаде.

Брентфорд е 14-и в класирането с 35 точки.

Георги Кадиев за сагата с външния министър: Това е позор за българската външна полотика
Радослав Рибарски: "Булгаргаз" носи отговорност за неизгодния договор с "Боташ"