Барса оцеля и пречупи Наполи

Испанският гранд Барселона се класира за четвъртфиналите на Шампионската лига за сезона 2023/24.

Барселона Роберт Левандовски
23:56, 12.03.2024
Чете се за: 01:05 мин.

Испанският гранд Барселона се класира за четвъртфиналите на Шампионската лига за сезон 2023/24. Възпитаниците на Шави Ернандес се наложиха с 3:1 като на „Монтжуик“ над Наполи и след 1:1 в първата среща продължават напред.

Попадения на Фермин Лопес (15’) и Жоао Кансело (17’) едно след друго дадоха добра основа за успех на домакините, но Амар Рахмани (30’) бързо върна интригата.

След почивката и двата отбора имаха своите шансове, а десет минути преди края на редовното време резервата на Наполи Йеспер Линдстрьом пропусна да изравни отблизо.

"Каталунците" веднага наказаха това и в 83-тата Роберт Левандовски подсигури класирането на своя тим с трети гол.

До края италианците удариха греда и още веднъж се разминаха с попадение и така напускат турнира.