Барселона и Еспаньол поделиха точките и завършиха двубоя с по десет души

Маркос Алонсо
16:41, 31.12.2022
Чете се за: 01:50 мин.

Двубоят от 15-ия кръг на Ла Лига между Барселона и Еспаньол завърши при резултат 1:1. Маркос Алонсо откри резултата преди Хоселу да изравни от дузпа. Двата отбора завършиха мача с по 10 души след червени картони за Жорди Алба и Винисиус Соуса.

Каталунците поведоха в резултата още в 7-ата минута. Маркос Алонсо бе точен с глава.

След почивката героят за домакините се превърна в грешник и направи дузпа. Хоселу изравни резултата с точно изпълнение от бялата точка.

С напредването на двубоя футболистите загубиха хладнокръвието си. Жорди Алаба получи втори жълт картон за реплика срещу съдията. Испанецът бе изгонен в своя мач №300 за тима в шампионата. Винисиус Соуса от тима на гостите също бе изгонен. Неговият съотборник Кабрера бе поредният футболист, който получи червен картон, но ВАР промени решението на главния съдия.

Роберт Левандовски бе близо до това да донесе трите точки на тима си, но Алваро Фернандес спаси удара му.

Барселона остава на върха в класирането с актив от 38 точки, колкото има и вторият Реал Мадрид. Еспаньол заема 16-ата позиция в подреждането с 13 пункта.

Отново спасителна акция в Рила: Помагат на ранен турист над Рилския манастир
Светът посреща Новата година (СНИМКИ/ВИДЕО)