Барселона излезе на второ място след погром над Атлетико Мадрид

В герой за каталунците се превърна Роберт Левандовски. Полският национал се разписа в началото на второто полувреме, а освен това подаде за попаденията на Жоао Феликс и Фермин Лопес.

Станко Димов
от Станко Димов
00:06, 18.03.2024
Роберт Левандовски
Снимка: Facebook: FC Barcelona

Отборът на Барселона победи като гост Атлетико Мадрид с 3:0 в голямото дерби от 29-ия кръг на испанската Ла Лига. В герой за "каталунците" се превърна Роберт Левандовски. Полският национал се разписа в началото на второто полувреме, а освен това подаде за попаденията на Жоао Феликс преди почивката и Фермин Лопес, който беше точен в средата на втората част.

Футболистите на Шави Ернандес изиграха страхотен двубой и напълно заслужено се прибират с три точки в актива си, които еднолично ги извеждат на второ място в класирането. Лидер с 8 точки аванс е Реал Мадрид.

За Барселона успехът беше пети пореден над Атлетико Мадрид в среща от първенството, което е рекорд.

Възпитаниците на треньора Диего Симеоне бяха тотално надиграни, като за тях това е втора поредна загуба в първенството, която ги оставя извън зона Шампионска лига.

В следващия кръг, който е след паузата за национални отбори, Барселона приема Лас Палмас, а Атлетико Мадрид ще има нелеката задача да гостува на Виляреал.