Барселона измъкна победата в Атлетик Билбао и дръпна с девет точки на Реал Мадрид

Барселона Атлетик Билбао Рафиня
от БНТ , Източник: БГНЕС
08:33, 13.03.2023
Чете се за: 01:42 мин.

Барселона постигна ценен успех в битката за титлата в Ла Лига, след като в мач от 25-ия кръг на шампионата надви Атлетик Билбао с минималното 1:0 като гост.

В Билбао каталунците стигнаха до трите точки след попадение на Рафиня в добавеното време на първата част. В ролята на асистент за гола на бразилеца се превърна Серхио Бускетс. След паузата баските имаха своите шансове да стигнат до изравняване, като три минути преди изтичането на редовните 90 минути попадение на Иняки Уилямс бе отменено след намеса на ВАР.

До края възпитаниците на Шави Ернандес устискаха крехкия си аванс и отново поведоха с девет точки разлика пред втория Реал Мадрид. Атлетик е девети с 33 пункта. В следващия кръг Барса приема Реал в поредното издание на Ел Класико, докато за Билбао предстои гостуване на Валядолид.

В по-ранен двубой Виляреал и Бетис направиха равенство 1:1. Борха Иглесиас изведе андалусийци напред в резултата през първото полувреме, но след почивката Йереми Пино донесе точката на „жълтата подводница“.

Папа Франциск: 10 години мисионерска ревност по пътищата на милосърдието