Виляреал и Бетис завършиха 1:1 в испанската Ла Лига

виляреал бетис завършиха испанската лига
21:41, 12.03.2023

Отборите на Виляреал и Бетис завършиха при резултат 1:1 на „Естадио де ла Керамика“ в мач от 25-ия кръг в испанската Ла Лига.

Двубоят започна с натиск от страна на Бетис. След груба грешка от страна на Пепе Рейна в 38-ата минута, Борха Иглесиас се възползва и лесно прати топката в мрежата, за да изведе „вердибланкос“ напред в резултата.

Виляреал започна по-активно второто полувреме на двубоя. В 55-ата минута Рамон Терац комбинира с Йереми Пино, който овладя топката в наказателното поле и с мощен изстрел възстанови паритета в среща.

Самуел Чукуензе навлезе в наказателното поле на Бетис в 78-ата минута и шутира, но Руй Силва отрази. В ответната атака Терац се опита да прехвърли Пепе Рейна, който беше напуснал голлинията си, но топката премина над напречната греда.

Дани Парехо шутира директно от пряк свободен удар, но не успя да намери целта в 92-ата минута на срещата. Така тя приключи при равенство 1:1.

След този резултат Виляреал остана на 6-о място с 38 точки, изоставайки на 4 точки от Бетис, който е пред тях.

Властите в Неапол издадоха заповед за забрана за продажба на билети на феновете на Айнтрахт Франкфурт