Барселона надви последния в Ла Лига и оглави класирането

барселона надви последния лига оглави класирането
19:14, 17.09.2022
Чете се за: 02:02 мин.

Отборът на Барселона постигна класическа победа с 3:0 при домакинството си на Елче в мач от шестия кръг на испанската Ла Лига.

Каталунците откриха резултата на „Ноу Камп“ в 25-ата минута, когато Алехандро Балде центрира ниска успоредна топка на голлинията, а втората греда непокритият Роберт Левандовски с едно докосване се разписа в долния ляв ъгъл на опразнената врата.

Десет минути преди дебютното попадение в срещата, гостите останаха с човек по-малко заради директния червен картон на бранителя Гонсало Верду, който фаулира откъсващият се сам срещу стажа Едгар Бадия Роберт Левандовски.

Браса удвои преднината си в 41-ата минута след втора асистенция на Балде. Левият краен бранител подаде по земя към Мемфис Депай в наказателното поле на Елче, а нидерландецът се обърна на 180 градуса и с мощен удар от близка дистанция не остави никакви шансове за намеса от страна на стажа Бадия.

Крайният резултат оформи голмайстора Левандовски, който реализира своето второ попадение в срещата в 48-ата минута.

В класирането съставът на Шави Ернандес събра актив от 16 точки и се изкачи на първото място. Елче е последен с една точки от шест изиграни двубоя.

Енергийна миграция: Югоизточна Испания се превръща във втори дом за жители на Северна Европа
България е на косъм от паметен успех за Купа "Дейвис", но дъжд отложи развръзката за неделя