Барселона обърна Ленарес в мач за Купата на Краля

барселона отпадна групите шампионската лига
22:22, 05.01.2022
Чете се за: 01:17 мин.

Барселона победи третодивизионния Линарес с 2:1 в мач от 1/16-финалите на Купата на Краля. Уго Диас откри резултата през първото полувреме, но гостите стигнаха до обрат през втората част след попадения на Осман Дембеле и Феран Жутгла.

В 19-ата минута Уго Диас даде аванс на домакините, след като засече с глава центриране на Франсиско Карнисер.

След почивката възпитаниците на Шави Ернандес заиграха далеч по-нападателно и очаквано изравниха. Резервата Осман Дембеле възобнови равенството с удар в далечния ъгъл на противниковата врата.

В 69-ата минута Феран Жутгла донесе успеха на каталунците с диагонален удар във вратата на Брима Разак.

Кристиан Караседо нацели напречната греда за домакините, а в ответната атака Осман Дембеле също изпрати топката в горната греда.