Барселона очаквано разгроми последния в Ла Лига, Левандовски с два гола

барселона очаквано разгроми последния лига левандовски два гола
00:33, 02.04.2023
Чете се за: 02:05 мин.

Отборът на Барселона постигна разгромна победа с 4:0 при визитата си на Елче в двубой от 27-ия кръг на испанската Ла Лига.

Каталунците откриха резултата на стадион „Мартинес Валеро“ в 20-ата минута, когато Жорди Алба центрира от фаул в наказателното поле на домакините, Роналд Араухо свали топката с глава за Роберт Левандовски, който от границата на вратарското поле се разписа в далечния десен ъгъл на стража Едгар Бадия.

Съставът на Шави Ернандес удвои преднината си в 55-ата минута чрез Ансу Фати, който получи топката в половината на домакините, направи силен индивидуален рейд и от границата на пеналтерията с мощен изстрел по земя се разписа в долния десен ъгъл на вратата, пазена от Бадия.

Барса направи преднината си класическа десетина минути по-късно, когато Николас Фернандес се опита да върне топката към вратаря Бадия, но се получи като извеждащо подаване за голмайстора Левандовски, който с изстрел от близка дистанция прати топката в средата на вратата.

Крайният резултат оформи Феран Торес в 70-ата минута с фалцов изстрел от границата на вратарското поле на Елче, като топката се озова в близкия долен десен ъгъл на Бадия.

В класирането Барселона е лидер със 71 точки, на 15 пункта пред шампиона Реал Мадрид, който е втори. Елче е на дъното с 13 точки.

Ювентус с пестелива домакинска победа над предпредпоследния в Серия А
Марк Христов и Георги Граматиков с победа и загуба на Големия шлем по джудо в Анталия