Барселона победи Тотнъм и спечели трофея Жоан Гампер

22:58, 08.08.2023
Чете се за: 02:15 мин.
Барселона

Барселона победи Тотнъм с 4:2 в мач за трофея Жоан Гампер.

Каталунците поведоха след едва 138 секунди игра. Робърт Левандовски стреля от вътрешността на наказателното поле поле след центриране на Рафиня.

"Шпорите" възобновиха равенството в 24-ата минута. Джовани Ло Селсо стреля в дясната греда, но Оливър Скип бе точен при добавката.

Англичанинът удвои головата си сметка 13 минути по-късно. Полузащитникът засече с глава центриране в наказателното поле на Иван Перишич.

След почивката възпитаниците на Шави Ернандес изравниха. Резервата Ферран Торес засече с едно докосване успоредно на голлинията подаване във вратарското поле на Ламин Ямал.

Броени секунди преди изтичането на редовното време шампионът на Испания стигна до обрат. Ансу Фати бе изведен сам срещу вратаря от Феран Торес и с плътен удар по диагонала направи резултата 3:2.

В добавеното време Абде Езалзули оформи крайния резултат, след като засече с едно докосване подаване по земя в наказателното поле на Фермин Лопез.

Барселона спечели отличието за 46-и път в историята си. Това бе последната среща от предсезонната подготовка и за двата отбора. Лондончани започват сезона във Висшата лига с гостуване на Брентфорд, докато Барса започва защитата на титлата в Ла Лига като гост на Хетафе.

Мъж е с опасност за живота, след като беше блъснат от кола на пешеходна пътека в Добрич