Барселона прегази Бетис у дома, Феликс и Кансело с дебютни голове за "каталунците"

00:15, 17.09.2023
Чете се за: 01:42 мин.
барселона прегази бетис дома феликс кансело дебютни голове каталунците

Отборът на Барселона продължи с победите си в испанската Ла Лига, след като в срещата си от 5-ия кръг разгроми с 5:0 у дома състава на Бетис.

На Олимпийския стадион в столицата на Каталуня футболистите на Шави поведоха в резултата в 25-ата минута чрез Жоао Феликс, за когото това бе дебютно попадение с екипа на "блаугранас".

Малко по-късно отново португалецът беше в основата и на втория гол за своя тим, пропускайки хитро топката, за да стигне тя до Роберт Левандовски, а полският голмайстор преодоля Руи Силва за 2:0.

След почивката ситуацията на терена не се промени, а футболистите на Шави продължиха да увеличават преднината си, като Феран Торес и Гави покачиха резултата на 4:0 с попадения в 62-ата и 66-ата минута.

Девет минути преди края на редовното време пък Жоао Кансело оформи крайното 5:0 след отлична солова акция, отбелязвайки, по подобие на Феликс, също своя първи гол с екипа на "каталунците".

С успеха Барселона временно се изкачи на върха в подреждането в Ла Лига с актив от 13 точки, докато Бетис остава на 9-ата позиция със 7 пункта.

Най-странният тракийски храм в Голямата могила край Пловдив и разбитата гробница със стенописи в Хасковско