Барселона разгроми Антверп за победно начало на сезона в Шампионска лига

23:53, 19.09.2023
Чете се за: 01:42 мин.
Барселона Жоао Феликс Роберт Левандовски Рафиня

Барселона победи Антверп с 5:0 в мач от първия кръг на груповата фаза на Шампионска лига. Жоао Феликс изпъкна за победителите с две попадения.

Срещата започна с минута мълчание за жертвите от природните бедствия в Mароко и Либия.

"Каталунците" поведоха в резултата още в 11-ата минута. Лятното попълнение Жоао Феликс завърши многоходово нападение с кинжален удар по трева в близкия ъгъл на вратата.

Роберт Левандовски удвои аванса на испанския шампион. Нападателят засече от воле центриране във вратарското поле на Жоао Феликс.

Още със следващата си атака възпитаниците на Шави Ернандес направиха преднината си класическа. Жел Батай си отбеляза автогол в опит да пресече центриране на Рафиня.

След почивката домакините продължиха да бележат на "Естадио Олимпико" в Барселона. Гави отправи плътен удар от вътрешността на наказателното поле за 4:0.

Жоао Феликс удвои головата си сметка в двубоя в 66-ата минута. Португалецът засече с глава центриране във вратарското поле на Рафиня.

В друг мач от групата Порто победи Шахтьор Донецк с 3:1.

Манчестър Сити започна защитата на трофея от Шампионска лига с успех срещу Цървена звезда
Напрежение в Ереван: Сблъсъци между протестиращи и полиция пред сградата на правителството